Yedek alma konusunda çözümler?

Merhaba

Reseller hesabım için whm yi komple yedekleyebileceğim bir çözüm arıyorum. Şu an 20 civarı site var. Tek tek cpanelden full yedek almak dahi ekstra iş yükü haline geldi. Önerilerinizi rica ediyorum.

Reseller’de bildiğim kadarıyla toplu yedekleme için yetki verilemiyor. Sunucunuz normal size ait olsaydı komple ben direk amazon s3 e 100 kadar sitenin yedeğini 3 günde bir otomatik aldırıyorum aynı şekilde yapıp gidebilirdiniz. Sitelerin tamamı wordpress ise managewp.com var oraya tamamını bağlayıp ücretsiz şekilde orda aldırabilirsiniz. Sadece wordpress’i ve veritabanını yedekler managewp. Sitede wordpress harici bir script veya veritabanı varsa yedeklemez.

Reseller dan vps e geçsem, https://www.guzel.net.tr/turkiye-vps.php bahsettiğin şekilde amazon s3 kullanabilir miyim? amazon a aşina değilim. amazon ve diğer yapılandırmalar için senden ücretli destek alabilir miyim samet, vakit ayırabilir misin?
managewp yi de kullanıyorum. özellikle güncellemeler konusunda çok iyi. Fakat backup yetersiz kalıyor cpanel full yedeğe göre.

Amazon kullanırsın. Zaten Whm de amazon backup aktif etmek için herşey hazır. Nette anlatımlarda var. Yedekle, karşıya yükle ve sonra sunucumdan sil diyebiliyorsun. 80-100 site için toplasanız 2-3 dolar para ödemiyorumdur aylıkta. Tabi sitelerin boyutuna vs. göre değişir. Yalnız aylık trafik kotalı attıklarınız. Ondan haftada bir yada 4 günde bir gibi bir ayar yaparsanız daha iyi olur. Her gün yedekle derseniz kota sorunu çıkabilir attığınız paketlerde.