Web 2.0 Bağlantı linkleri halen işe yarar mı?

Merhabalar,
Bi süredir tumblr blogları topluyorum. Link çıktığım sitelerin da pa değerleri en fazla 10 olan sitelere 20-30 da pa değerlerine sahip tumblr bloglarından link ve spin tanıtım yazıları ile desteklemeye çalışıyorum. Ancak burada aklıma takılan bikaç sorun var.

1. Tumblr veya diye web 2.0 sitelerinden alınan backlinkler hala işe yarıyormu?
  2. Eğer işe yarıyorsa Scrapebox ve ahrefs(şuanda bende mevcut değil) dışında yüksek değerli siteleri nasıl toplayabilirim?
  3. Ve bu şekilde link inşaası yaparken nelere dikkat etmeyelim?

Merhaba.

1. Bence halen yarıyor ama tek oradan çalışırsan da olmaz. Yani aralara karıştır.
  2. Yabancı olarak fiverr tarzı yerlerde ufak rakamlara satılıyor. Kendin uğraşacağına o tarz yerlere bak derim.
  3. Tekdüze yapmamalısın bence. Devamlı anahtar kelimelere değil urllere de çalışmalısın. Aynı yazıyı 100 tane bloga birden basıp link aldım sanmamalısın. Dağılımlı gitmelisin.

Daha söyleyecek çok şey varda kabaca bu şekilde. Kolay gelsin.

1- Abartılmadığı sürece işe yarıyor
2- Reddit’de bu konu ile ilgili sitelerin yayınlandığı alanlar mevcut + diğer imageboardlardan toplayabilirsiniz, telegram gruplarınada bir göz atın
3- Devamlı anahtar kelime kullanmayın çoğu zaman direk link atıp geçin, toplu şekilde link basmayın, link alınan siteler aynı sektör ve kategoride olmalı, yeni açılmış sitelerden 2-3 tane araya link serpiştirin

Birde her şey link yada anahtar kelime değil, güzel kurgulanmış bir site daha önemli