cPanel alternatifi ücretsiz panel önerisi

cPaneli yıllardır kullanırım. Lisansa vps başında dedicated sunucu başına para ödersiniz. Kullananlar az buçuk bir para olmadığını da bilir. Neyseki güzel alternatifler çıkmaya başladı. Testlerini tam olarak yapamasamda çok olumlu bildirimlerin olduğu, mariadb ile database tabanlı, litespeed ile güçlendirilmiş ve sistemi nereyse hiç yormayan bir panel önerim var. Cyberpanel
(Şu an Cyberpanel sadece Centos üstünden çalışabiliyor.)

Öncelikle demosuna: https://cyberpanel.net
adresinde Resources alanından erişebilirsiniz. Digitalocean’da 5 dolarlık sunucularla bile düzgün ayarlarla anlık güzel hitleri sunucuda sorun yaşamadan alabilmek mümkün.

Yani cPanele para vermek istemiyorsanız önerim Cyberpanel. Ha panel şart mı? Tabiki değil. Büyük projelerde milyon trafikli projelerde default sistem üstüne nginx ve panel olmadan kullanım ve tam optimize tercih edebilirsiniz. Yok aga ben 100 sitelik paravan ağı kuracağım her biri 50 şer 100 er hit alır almaz derseniz hiç panelsiz işlere bulaşmayın. Tıkla aç hesabı cPanelde cyberpanelde işine gücüne bak. :smile:

Güncelleme: Cryberpanel kurulumunu siteye ekledim. Kurulum adımları için inceleyebilirsiniz.

2 Beğeni

Virtualmin de güzel alternatif olabilir, bir süredir centos da kullanıyorum. Geçmişi eskidir ama devamlı güncelleniyor. İlk başta kullanımı karmaşık gelsede çok yetenekli bir panel…
https://www.virtualmin.com/

Cyberpanel panel kullandım birkaç sınırlaması dışında cpanel den geçiş yapacaklar için yeni ve güncellenen bir alternatif. Ayrıca LiteSpeed tarafından geliştirilen OpenLiteSpeed desteği mevcut.

1 Beğeni

Yüksek çözünürlüklü logoları yok diye sırf onu tasarlamıştık, güzel panel ama sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Az ram kullanır çift veritabanlı kurulum şiddetle önerilir.

1 Beğeni

Cyberpanel güzel fakat sunucunun sağlam olması kanaatindeyim. 3-5 sitede evet oldukça güzel ama 15-20 site kurulduğu zaman hatalar vermeye başlıyor. Buradaki linkten bakarsanız upcloud sitesi 10$ yükleme karşılığında 50$ kredi veriyor. Krediyi aldım ve şuanda centos panel kullanıyorum 12$ civarı verip 1 yıllık pro panel ile php-fpm kullanıyorum ve güzel bir varnish dosyası ile sunucu harika bir performans sergiliyor. Diğer arkadaşın dediği gibi senelerce bende webmin kullandım, harika bir panel fakat biraz bilgi deneyim istiyor…
Sonuç olarak dene yanıl yöntemi ile isteğinize karşılık vericek load yapmıcak panel bulabilirsiniz…

Güzelmiş kampanya akşam bakayım. 50 dolar kredi kaç ay geçerli acaba?

Hacım aldığın sunucuya göre 5$'lık makina alırsan + 10$ yüklemen halinde 1 sene kullanırsın. fakat ben 10$ yükledim mail’e yok 1 hafta kullanım süreniz doluyor vs diye mail geldi. bende resimler ile cevap verip 10$ yüklediğimi söyledim. Aaa sistemde hata varmış vay efenim gelicek diğer müşterilerimiz adına teşkür ederiz falan :slight_smile: Diyeceğim maillere iyice bak ve bi 15 gün geçene kadar yedeklerin elinde bulunsun sonrasında sıkıntı olmaz.

Ozaman girmem ben bu işe ya :grin:

hacım ben tedbir amaçlı dedim. yoksa firmada falan bir sıkıntı yok :slight_smile:

1 Beğeni

Aman deyim upcloud’da çok dikkat edin, bakiye olsa bile sıkıntı çıkartabiliyor. Ödemeleri görmüyorlar caz yapabiliyorlar mail ile yazışmak gerekiyor. Hep aynı bahane dikkat edin.

Önemli şeyleri tutmayın orada

1 Beğeni